Jak zrobić bombkę na choinkę?

Choć jesteśmy zabiegani i wciąż nie mamy na nic czasu, okres świąt Bożego Narodzenia i jego przygotowań uważamy za niezwykle miły i ekscytujący. I mimo, że nie w głowie nam teraz świąteczne ozdoby, świąteczne smakołyki i łańcuchy z krepiny z miłą chęcią powracamy w myślach do minionych świąt.  Mamy teraz możliwość i czas na udoskonalenie naszych bożonarodzeniowych drzewek, bo nic tak nie cieszy nas, i naszych pociech jak własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe. O ile pawie oczka, łańcuchy i mikołaje nie spędzają nam snu z powiek, tak pytanie „jak zrobić bombkę na choinkę” nasuwa wiele wątpliwości. 


Pierwszy problem mamy już na wstępie: kształt.  Bombka powinna być okrągła, bez wystających elementów, lekka i najlepiej z możliwością jej zawieszania, nie łatwo uzyskać taki kształt ze wszystkimi wyżej wymienionymi parametrami. Oto pierwsze wskazówki jak zrobić bombkę na choinkę, zacznijmy od kształtu, możemy go uzyskać dzięki:


 • Styropianowym kulkom do zakupienia w kwiaciarniach, pasmanteriach i sklepach papierniczych
 • Połączeniu sznurka, balona i zwykłego kleju
 • Kartce papieru


  Później mamy już z górki, zaczyna się najlepszy, najbardziej kreatywny i przyjemny proces tworzenia bombki. Dekorowanie. To czas, kiedy puszczamy wodze fantazji bądź odwrotnie, stoimy na straży na tradycji. Inspiracji do upiększania własnoręcznie zrobionych bombek mamy mnóstwo, na witrynach sklepowych, w starych pudełkach po bombkach naszej babci i w przyszłości na naszym blogu. Warto przejść się po pasmanteriach, kwiaciarniach, sklepach z artykułami szkolnymi, plastycznymi lub bardziej ekonomicznie i eko: zagłębić się w dawno nieodwiedzane zakamarki swojego domu. Na pewno znajdziecie tam wiele skarbów, które przydadzą Wam się do stworzenia swojej własnej ozdoby na choinkę. Ogromna ilość wzorów, kolorystki i struktur, które możemy stworzyć nie mieści się w głowie nawet Świętemu Mikołajowi! Piórka, wstążki, brokaty, cekiny, papierki, bibułki…, nie da się tego wymienić na jednych tchu.


  A tak mogą wyglądać bombki z produktów wymienionych wyżej:  Na naszym blogu, poznacie wiele ciekawostek, zainspirujemy Was i zaciekawimy. Postaramy się Wam przekazać naszą niemałą wiedzę na temat bombek dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy budując markę farin.pl. Mamy nadzieję, że ta podroż będzie dla Was natchnieniem i motorem do bliższego zapoznania się ze światem bombek, dla nas będzie to czysta przyjemność gościć Was na naszym blogu. Do przeczytania :)


  Zespół Farin.pl