Jak zrobić bombkę z papieru?

Papierowe bombki są wspaniałą dekoracją każdego wnętrza a w okresie bożonarodzeniowym - również choinki. Bombki z papieru są bardzo czasochłonna jednak są proste i nie powinniśmy mieć z nimi żadnych problemów. Bombki możemy wykonać z czystego lub kolorowego papieru. Jako ozdoby choinkowe możemy wykonać z papieru a następnie spryskać brokatem w sprayu, dokleić wszelkiego rodzaju dżety jak cekiny, piórka, kolorowe guziki i tylko, co nam przyjdzie do głowy.

 

Wzorów są mamy setki jak nie tysiące, które mogą nam pomóc w wykonaniu bombek.  Poniżej przedstawimy Wam, jeden z podstawowych i najbardziej popularnych. Z biegiem rozwoju naszego bloga będziecie mogli poznać ich więcej. Bombki te są proste do zrobienia nawet dla dzieci a ich wykonywanie sprawia wiele radości.

 

Bombki można wykonać z papieru do pakowania prezentów, ze zwykłych kartek do drukowania, kartek z zeszytu, magazynu,  książki itp. Najlepiej jednak będzie się prezentować dwustronny papier ozdobny. Kartki powinny być w miarę cienkie, aby łatwo było skleić ze sobą dwie strony. Gruby papier może okazać się zbyt sztywny jednak, jeśli macie dobry klej i więcej siły, możecie spróbować.

 

1.Podstawowy model bombki z papieru:

 

  • Wytnij z kolorowego papieru (lub różnych papierów z różnymi wzorami) 9 kółek.
  • Wszystkie kółka złóż na pół, po czym przyłóż je do siebie i rozprostuj. Na zgięciu powinna pojawić się wyraźna linia
  • Kółka zszyj zszywaczem w 3 miejscach (wzdłuż linii zgięcia)
  • Teraz sklejaj ze sobą poszczególne boki do 1/3 ich długości. Najpierw sklej dwa półokręgi na górze, potem następny okrąg na dole. Sklejaj tak na przemian, aż do końca.2.Choć wydaje się trudne, to łatwizna - bombka Kula 3D

 

  • Narysuj szablon pięciopłatkowego kwiatka, powiel go 12 razy (najlepiej na dwustronnym grubszym, kolorowym papierze)
  • Jeśli chcesz zawiesić kulę na choince wówczas w jednym z kwiatków zrób w środku otwór i przewlecz przez niego sznurek. Obydwa końce przyklej taśmą klejącą po wewnętrznej stronie kwiatka.
  • Natnij każdy kwiatek do połowy
  • Składaj ze sobą kwiatki wsuwając ich nacięcia jedno w drugie.
  • Kula po złożeniu jest gotowa do zawieszenia.
To podstawowe modele bombek z papieru, mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do pracy. W niedługim czasie znajdziecie u nas o wiele więcej propozycji świątecznych papierowych (i nie tylko) ozdób na choinkę. Tymczasem życzymy udanej zabawy z kartką papieru, nożyczkami i własnoręcznie zrobionymi bombkami z papieru