Aniołek na choinkę

Iglaste drzewko od dawna jest symbolem życia i odradzania się. W tradycji chrześcijańskiej żywe drzewko to symbol Chrystusa, jako źródła życia. Nie tylko sama choinka ma swoje korzenie w tradycji ludowej. Również ozdoby choinkowe mają swoją symbolikę, i tak na przykład wszechobecne w naszych domach w okresie świątecznym Anioły mają chronić i opiekować się domownikami.

Podobno każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, który podąża za nami krok w krok. Każdy ma swojego opiekuna i każdy z nas powinien o niego dbać. W okres świąt Bożego Narodzenia możemy podziękować naszym aniołom stróżom w niebanalny, kreatywny sposób. Włożenie w podarunek swojego serca, czasu i pracy będzie najlepszym prezentem, a dla nas cudownym spędzeniem chwil w przedświątecznym szale zakupów. A przy okazji będzie cieszyć nasze oko przez cały okres świąt Bożego Narodzenia.

Przedstawimy Wam dzisiaj, jak w miły i łatwy sposób możecie podziękować swojemu Aniołowi Stróżowi, lub każdemu innemu komu chcecie podarować coś pięknego, i od serca. Jak zrobić aniołka na choinkę:

1) Niezastąpiona masa solna. Obecna z nami od lat przedszkolnych, potem trochę zapomniana, teraz na nowo wraca do łask. Masa służąca do modelowania różnych przedmiotów, ozdób i figurek. Jej sposób przygotowania jest bardzo prosty i zajmuje nie więcej niż 10 minut.

Składniki:
- szklanka mąki,
-100 g mąki ziemniaczanej
- szklanka soli,
- 150 ml wody

Całość należy wygnieść, aż do otrzymania jednolitej i gładkiej masy. Po zakończenia lepienia przedmiotu wykonanego z masy solnej odłóżmy aniołka na parę godzin na świeże powietrze lub włóżmy do lekko nagrzanego piekarnika aby masa solna wyschła. Nie zapominajmy o zrobieniu dziurki w odpowiednim miejscu bądź doklejeniu drucika w kształcie pętelki tylko dzięki temu zabiegowymi będziemy mogli zawiesić naszą ozdobę na choince. Kiedy nasz aniołek będzie już wysuszony możemy zabrać się do jego upiększania farbkami akrylowymi, doklejaniem piórek i wszystkim co nam tylko przyjdzie do głowy.


2) Aniołek dla najmłodszych. To najprostszy sposób stworzenia ozdoby choinkowej, przeznaczony dla dzieci, jednak można je tworzyć w szerszym gronie, spędzając przy tym miło czas. Do wykonania tego aniołka będzie nam potrzebna:
- Kartki papieru (najlepiej kolorowe)
- Rolka po papierze toaletowym
- Klej
- Nożyczki


Pierwszą kartkę papieru należy złożyć w standardową harmonijkę i skleić na środku tworząc kokardkę. Szarą rolkę papieru okleić według własnego uznania w kolory na jakie zasługuje Twój Anioł Stróż. Na górze rolki należy zrobić niewielki otwór przez który przewleczesz kokardę która posłuży do zawieszenia Anioła na choinkowej gałązce. Stwórz buźkę swojemu aniołkowi, a z kartki z której stworzyłeś harmonijkę przyklej do rolki tworząc niebiańskie skrzydła. Ozdób miłością 

Źródła:
www.tipy.pl
www.rekodzielo-art.pl


zdjęcia:
szuflada-szuflada.blogspot.com
www.ellefant.pl