Przygotuj się do świąt!

Siedzimy już przy syto zastawionych Wielkanocnych stołach, dom lśni, nasze buzie są uśmiechnięte a brzuchy powoli napełniają się pysznościami ze święconych koszyczków. Przebyliśmy długą drogę do tego, aby święta wyglądały i smakowały tak dobrze. Dzisiaj, przedstawimy Wam sposoby na ustematyzowanie przygotowań do świąt, aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia były jeszcze piękniejsze. Pokażemy Wam jak zaplanować porządki oraz udekorować dom.

 

Od czego warto rozpocząć przygotowanie domu na święta?

Proponujemy zacząć od przejrzenia szaf i wszystkiego, co się w nich znajduje. Bez skrupułów należy pozbyć się rzeczy, które są zbędne. Im więcej niepotrzebnych przedmiotów gromadzimy, tym więcej mamy sprzątania. Świąteczne porządki są idealnym momentem, aby dokonać takiego przeglądu. Następnie zabieramy się do takich prac jak mycie okien, pranie dywanów, gruntowne sprzątanie każdego pomieszczenia. Na koniec zostaje nam już tylko . Dobrze, aby dom był przygotowany na trzy dni przed świętami, tak abyśmy mieli czas poczuć świąteczną atmosferę.

 

Należy pamiętać, że wszystkie prace warto rozłożyć w czasie, nie można nic zostawiać na ostatnią chwilę. Jeśli zabierzemy się do organizacji świąt na trzy dni przed, to na pewno nie unikniemy nerwów i niepotrzebnego stresu.

 

 

Wisienką na torcie wszystkich prac jest udekorowanie domu. Na co warto zwrócić uwagę ozdabiając wnętrze?

 

Oczywiście najważniejszym  dekoracyjnym jest żywa choinka. Możemy spotkać się z różnymi trendami i sposobami jej ozdabiania. Miłym akcentem jest dekoracja drzwi wejściowych. Samemu, niewielkim nakładem pracy i pieniędzy można przygotować ciekawy wieniec.

 

Bardzo ważna jest również dekoracja stołu i tu należy unikać tandety. Dobrze jest zainwestować w piękne porcelanowe ozdoby. Są subtelne i eleganckie.

 

Coraz częściej do dekoracji domu używamy również światełek, które są zawieszane nie tylko na choince, ale i w oknach czy na balkonach.

 

Światełka to doskonała i bardzo praktyczna ozdoba. Kupując lampki warto czytać etykiety i upewnić się czy są przeznaczone do dekoracji zewnętrznej domu.

 

Doskonałym pomysłem jest również umieszczenie lampek w prostym, przeźroczystym wazonie. Tu również należy się upewnić czy są do tego przystosowane. Taka dekoracja wygląda pięknie, daje bardzo nastrojowe światło i może służyć nam nie tylko od święta. Taką kompozycję można umieścić również na stole.

 

Powodzenia, w szukaniu doskonałego sposobu usprawnienia przygotowań do świąt. :)